Ogłoszenia – 16/06/2019

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie dla wszystkich po Mszy św. o godz. 18:00;
w niedziele i święta o godz. 16:30 oraz o godz. 19:30 przy figurze Bożego Serca.

1. W poprzednią niedzielę, w 20 r. pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu po Mszy św. odbyła się gala wręczenia nagrody Diecezji Sandomierskiej Arbor Bona – Dobrego Drzewa. W kategorii Działalność charytatywno-społeczna nagrodę przyznano Hospicjum św. o. Pio działającemu przy naszej parafii, za niesienie ulgi osobom starszym, samotnym, dotkniętym poważną chorobą,

2. W ubiegłym tygodniu, ks. Radosław Koterbski obronił pracę doktorska na Katolickim Uni-wersytecie Lubelskim. Serdecznie Mu gratulujemy.

3. Dziś – uroczystość Trójcy Świętej;
» o godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe;
» na Mszy św. o godz. 18:30 dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II i za kanonizację;
» modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego;
» o godz. 13:00 przy Szkole Podstawowej nr 10 Msza św. rozpoczynająca jubileuszową, 25 Familiadę; w programie wiele atrakcji, a szczegółowe informacje są na afiszu; całkowity dochód z akcji jest przeznaczony na kontynuację budowy hospicjum stacjonarnego w Miechocinie.

4. Jutro – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;

5. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym;
» o godz. 19:00 w kaplicy Zamku Dzikowskiego Msza św. Requiem za śp. Ks. Prał. Michała Józefczyka;
» także o godz. 19:00 w Kaplicy Godzina Uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym;
» 34 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza;
» 5 rocznica święceń kapłańskich Ks. Pawła Dobrowolskiego.

6. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
» Msze św. o godz. 7:00, 8:30,  10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i o 18:30;
» o godz. 9:30 Msza św. w klasztorze OO. Dominikanów i procesja Eucharystyczna do naszego kościoła.
Ołtarze przygotowują: 3. Bractwo św. Józefa. 4. Rycerze Kolumba;
» o godz. 16:15 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła;
» 3 rocznica śmierci Ks. Prałata Michała Józefczyka – na cmentarzu przy grobowcu modlitwa Apelowa o godz. 20:30 – różaniec prowadzi Legion Maryi;
» będzie to równocześnie początek Jerycha Różańcowego – mieszkańców poszczególnych ulic parafii prosimy o zapoznanie się z grafikiem umieszczonym na drzwiach kościoła.

7. W piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
» o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
» z racji 3 rocznica śmierci Ks. Prałata Michała Józefczyka – Msza św. w Jego intencji o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

8. Osoby chętne wziąć udział w koncercie „Jednego Serca i Jednego Ducha” w Rzeszowie w uroczystość Bożego Ciała mogą zapisywać się w zakrystii. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł.

9. W dniu 29 czerwca br. jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Do udziału zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich chętnych. Cena 40 zł. Wyjazd o godz. 6:00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Wyjazd o godz. 4:30. Koszt wynosi ok. 55 zł. Zapisy w zakrystii.

11. W czasie pogrzebów bardzo prosimy aby ofiarodawcy wieńców po zakończonej liturgii wzięli swój wieniec, ustawili się w kościele za krzyżem procesyjnym i wynieśli do samochodu. Jest to wyraz wdzięczności wobec zmarłego i dar którego się nie wstydzimy, ale z serca ofiarujemy.

12. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej Parafii zaprasza na kolonię letnią do Zakopanego i Słowacji w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia. Kolonia ma dofinansowanie Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Zapisy w świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 18:00.

13. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
» dziś – Kwiatkowskiego 23.
» jutro – Kwiatkowskiego 25.
» w środę – Kwiatkowskiego 27.
» w sobotę – Zwierzynieckiej 2 – klatki 1 i 2.
» w przyszłą niedzielę – Zwierzynieckiej 2 – klatki 3 i 4.

14. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Królowej Jadwigi 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

15. Przy wyjściu z kościoła rodzice 34-letniego Krzysztofa prowadzą zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Choruje na bardzo złośliwy nowotwór, a roczna chemioterapia nie dała rezultatów. Krzysztof potrzebuje drogiego leku, którego koszt miesięczny leczenia wynosi 20 tys. zł. Władysława i Ryszard Koper bardzo proszą o wsparcie w tej trudnej sytuacji.