Ogłoszenia – 30/06/2019, XIII Niedziela Zwykła

1. Informacja o likwidacji placówki Sióstr Służebniczek, które pracowały w naszej parafii – na końcu ogłoszeń.

2. Dziś – o godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe;

» niedzielne Msze św. są odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00, 18:30 i 20:00; nie będzie Mszy św. o 11:15 dla dzieci;
» po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek jako pomoc poszkodowanym w czasie ulewy w Wierzchowiskach. Burza, spowodowała tam gwałtowną powódź i sprawiła, że ponad 300 posesji i domów zostało zalanych. Niesiony przez wodę muł pokrył pola, uprawy malin, podwórka i wnętrza budynków mieszkalnych. Zaraz po ustaniu ulewy miejscowość była odcięta od świata przez nagromadzoną wodę, naderwane mosty i drogowe przepusty. Okażmy naszym siostrom i braciom solidarność poprzez modlitwę oraz złożone ofiary.

3. Jutro – uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa.

4. We wtorek – wspomnienie NMP Tuchowskiej;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.

5. W środę – święto św. Tomasza, Apostoła;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.

6. W I Czwartek Miesiąca – parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
» o godz. 15:00 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego;
» 10 rocznica sakry biskupiej Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza.

7. W I Piątek Miesiąca – wspomnienie św. Marii Goretti;
» o godz. 15:00 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
» od godz. 16:00 spowiedź;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
» o godz. 20:30 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.

8. W I Sobotę Miesiąca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
» o godz. 8:00 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
» odwiedziny chorych;
» nabożeństwo fatimskie: od godz. 18:00 adoracja, o godz. 19:00 Msza św. i dalej jak na afiszu.

9. W przyszłą niedzielę – o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» niedziela adoracyjna.

10. W dniu 1 lipca (jutro) o godz. 9:00 na podjeździe przy wejściu do sali parafialnej będą odbierane elektrośmieci. Dlatego już dziś wieczór można je składać, bowiem odbiorca nie będzie czekał, tylko zabierze poskładane urządzenia.

11. W dniach od 6 do 12 lipca br. odbędzie się 26 Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 2 lipca o godz. 19:00 w Sali parafialnej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

12. Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Wyjazd o godz. 4:30. Koszt wynosi ok. 55 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej Parafii zaprasza na kolonię letnią do Zakopanego i Słowacji w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia. Kolonia ma dofinansowanie Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Zapisy w świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 18:00.

14. W czasie pogrzebów bardzo prosimy aby ofiarodawcy wieńców po zakończonej liturgii wzięli swój wieniec, ustawili się w kościele za krzyżem procesyjnym i wynieśli do samochodu. Jest to wyraz wdzięczności wobec zmarłego i dar którego się nie wstydzimy, ale z serca ofiarujemy.

15. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» jutro – blok nr 20  – m. 1-22.
» we wtorek – blok nr 20  – m. 23-44.
» w środę – blok nr 20  – m. 45-66.
» w czwartek – blok nr 22  – m. 1-22.
» w piątek – blok nr 22  – m. 23-44.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 22 – m. 45-66.

16. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Św. Kingi i Skarbka. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

15. Ze względu na warunki atmosferyczne w czwartkowy wieczór (Boże Ciało) doszło do awarii części sprzętu TV Serbinow. Trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Za wszelkie utrudnienia w odbiorze serdecznie przepraszamy.

17. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.

18. Ze względu na warunki atmosferyczne w czwartkowy wieczór doszło do awarii części sprzętu TV Serbinow. Trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Za wszelkie utrudnienia w odbiorze serdecznie przepraszamy.

 

List Siostry Prowincjalnej