Ogłoszenia – 14/07/2019, XV Niedziela Zwykła

Ks. Bp. skierował do naszej parafii kolejnego kapłana Ks. mgr Macieja Charabina.
Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej.

1. Dziś – o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» o godz. 19:30 początek Doby Modlitwy Różańcowej.

2. Jutro – wspomnienie św. Bonawentury.

3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
» o godz. 15:00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za Jego kanonizację;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.

4. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» o godz. 19:00 w Kaplicy Godzina Uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

5. W czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy;
» parafialny dzień modlitwy o jedność;
» o godz. 19:00 w ramach XXVII Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej wystąpią Andrzej Chorosiński i Marcin Chorosiński z Warszawy.

6. W sobotę – wspomnienie bł. Czesława – za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Trwają jeszcze zapisy do grupy św. Barbary, która skupia nasz tarnobrzeski i baranowski dekanat. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami”. W zakrystii prosimy zgłaszać adresy tych parafian, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg z 4 na 5 sierpnia. Przypominamy także o możliwości duchowego pielgrzymowania.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» we wtorek – blok nr 24  – m. 23-44.
» w środę – blok nr 24  – m. 45-66.
» w piątek – blok nr 27.
» w sobotę – blok nr 29.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Kasztanowej i ul. Jaworowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.