Ogłoszenia – 21/07/2019, XVI Niedziela Zwykła

Spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

 

1. Dziś – patronalne święto Wspólnoty Krwi Chrystusa.

2. Jutro – święto św. Marii Magdaleny, odpust w Miechocinie.

3. We wtorek – święto św. Brygidy, patronki Europy;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty św. Ojca Pio.

4. W środę – wspomnienie św. Kingi, patronki Policji;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – święto św. Jakuba Apostoła;
» z racji przypadającego również wspomnienia św. Krzysztofa na Mszy św. o godz. 18:00 modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz Księży Krzysztofów posługujących w naszej parafii;
» modlitwą obejmować będziemy także wszystkich kierowców, aby szczęśliwie służyli innym. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Pojazdy święcić będziemy także w następną niedzielę po każdej Mszy św. Zebrane ofiary w czasie poświęcenia, zostaną przekazane na pomoc misjonarzom.

6. W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
» dzień wdzięczności wobec rodziców i starszych, o godz. 18:00 Msza św. w intencji solenizantek.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Trwają jeszcze zapisy do grupy św. Barbary, która skupia nasz tarnobrzeski i baranowski dekanat. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami”. W zakrystii prosimy zgłaszać adresy tych parafian, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg z 4 na 5 sierpnia. Przypominamy także o możliwości duchowego pielgrzymowania.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» jutro – blok nr 31
» we wtorek – blok nr 33.
» w środę – blok nr 35.
» w czwartek – blok nr 39
» w piątek – blok nr 41.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 45.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Grabowej i ul. Dębowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.