Ogłoszenia – 28/07/2019, XVII Niedziela Zwykła

Spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

1. Dziś – o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które przypadało w miniony czwartek – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem – zebrane ofiary w czasie poświęcenia, zostaną przekazane na pomoc misjonarzom;
» w kościele św. Barbary o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę w grupie św. Barbary.

2. Jutro – wspomnienie św. Marty;
» dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania;
» XV Narodowy Dzień Modlitwy o Trzeźwość w Miejscu Piastowym – początek o godz. 16:30.

3. W środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.

4. W czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – Biskupa i Doktora Kościoła;
» przed nami kolejny miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi; jest to także miesiąc trzeźwości – prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie; na ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest Parafialna Księga Trzeźwości – można wpisać tam swoje postanowienie;
» I Czwartek Miesiąca – parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
» o godz. 15:00 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
» modlitwa Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego.

5. W I Piątek Miesiąca – po Mszy św. o godz. 15:00 przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji;
» od godz. 16:30 spowiedź;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
» o godz. 20:30 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.

6. W I Sobotę Miesiąca – o godz. 8:00 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
» odwiedziny chorych od godz. 9:00;
» nabożeństwo fatimskie: od godz. 18:00 adoracja, o godz. 19:00 Msza św. i dalej jak na afiszu.

7. W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;
» niedziela adoracyjna;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» początek XXXVI Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę – w zakrystii można jeszcze zgłaszać adresy tych parafian, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg; grupa pielgrzymkowa dotrze do naszego kościoła w sobotę ok. godz. 19:00;
» początek duchowego pielgrzymowania – zapraszamy na modlitwę Apelową o godz. 20:30.

8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kolejny numer kwartalnika „Orędzie Miłosierdzia”.

9. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» dziś – blok nr 45.
» jutro – blok nr 47.
» w środę – blok nr 49.
» w czwartek – blok nr 51.
» w piątek – blok nr 53.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 55.

10. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Brzozowej i ul. Bukowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

11. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.