Ogłoszenia – 04/08/2019, XVIII Niedziela Zwykła

Spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

1. Dziś – we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich do naszego Seminarium; gościmy profesora Seminarium Ks. dr Romana Jańca – Kanclerza Kurii, który głosi w naszej parafii kazania;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» początek XXXVI Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę – w zakrystii można jeszcze zgłaszać adresy tych parafian, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg; grupa pielgrzymkowa dotrze do naszego kościoła dziś ok. godz. 19:00;
» początek duchowego pielgrzymowania – zapraszamy na modlitwę Apelową o godz. 20:30.

2. We wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego, modlić się będziemy o przemianę na-szych sumień;
» Msze św. będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 15:00, 16:30 i 18:00;
» modlitwa Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.

3. W środę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.

4. W czwartek – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
» o godz. 19:00 w ramach XXVII Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej wystąpią Maria Perucka i Roman Perucki z Gdańska.

5. W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

6. W sobotę – święto św. Wawrzyńca, patronalne święto Bractwa Wieczystej Adoracji;
» o godz. 20:30 modlitwa apelowa w tej intencji ofiar katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku.

7. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» dziś – blok nr 55.
» jutro – blok nr 57.
» we wtorek – blok nr 61.
» w środę – blok nr 63.
» w piątek – blok nr 65.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Akacjowej i ul. Modrzewiowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.