Ogłoszenia – 18/08/2019, XX Niedziela Zwykła

1. Dziś – o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

2. We wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

3. W środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» o godz. 19:00 w Kaplicy Godzina Uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4. W czwartek – wspomnienie NMP Królowej.

5. W piątek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty św. Ojca Pio.

6. W sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

7. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
» jutro – blok nr 71.
» we wtorek – blok nr 73.
» w czwartek – DOMKI – ul. Sikorskiego, Gwarków, Gajowa, Podleśna, Garażowa, Dąbrowskiej,  Kwiatkowskiego.
» w piątek – DOMKI – ul. Zwierzyniecka, Konstytucji 3 Maja.
» w sobotę – ul. Akacjowa i ul. Bukowa.
» w przyszłą niedzielę – ul. Brzozowa i ul. Dębowa.

8. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Bolesława Chrobrego od nr 1 do 49. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

9. Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie komputerowym dla osób w wieku od 25 do 74 lat. Zgłoszenia są przyjmowane w Urzędzie Miasta przy ul. Mickiewicza 7. Szczegółowe informacje na plakacie.

10. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu informuje, że został uruchomiony nowy kierunek Psychologia o profilu 5-letnich jednolitych studiów magisterskich. Szczegółowe informacje na stronie internetowej uczelni.

11. Modlitwa o powołania kapłańskie: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.