Ogłoszenia – 12/01/2020, Niedziela Chrztu Pańskiego

Wczoraj zakończył się czas wizyty duszpasterskiej i spotkań kolędowych.
Wszystkim, tym którzy przyjęli kapłana lub skorzystali z zaproszenia na Eucharystię
i spotkanie kolędowe w kościele, składamy serdeczne Bóg zapłać.
Złożone z tej okazji ofiary zostaną podzielone zgodnie z dekretem Księdza Biskupa.
Przeznaczone na parafię będą wykorzystane na kontynuację dalszych prac przy naszym kościele.

1. Dziś – Niedziela Chrztu Pańskiego;
» kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
» parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
» Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych – w naszej parafii o godz. 11:30 Msza św. a później spotkanie w sali teatralnej.

2. Jutro – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i Doktora Kościoła;
» o godz. 18:00 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 20:30;
» dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.

3. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

4. W czwartek – modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
» o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.

5. W piątek – wspomnienie św. Antoniego;
» dzień dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

6. W sobotę – w dniach 18-25 stycznia będzie miał miejsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego tematem są słowa: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). Głównym wydarzeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu 24 stycznia o godz. 18:15, podczas którego pomodlimy się, a jednocześnie będziemy mieli możliwość wysłuchania Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego pa-rafii św. Jana Klimaka z Warszawy pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka.

7. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Zwykła;
» o godz. 16:30 nieszpory niedzielne;
» na sali parafialnej odbędzie się konkurs „XXIV Serbinowska Kolęda”, będzie on połączony z akcją charytatywną na rehabilitację dla Arka; zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie – zgłoszenia przyjmowane są do 16 stycznia roku drogą mailową lub w zakrystii parafii MBNP.

8. W środę 22 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w naszym kościele obędzie się charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Katarzyny Góras. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na prace budowlane przy Hospicjum Stacjonarnym w Tarnobrzegu-Miechocinie. Cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w sklepiku.

9. Do 6 lutego 2020 r. nie będzie Mszy św. o godz. 11:15 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 11:30 do kościoła górnego.

10. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. M. Dąbrowskiej:
» we wtorek – blok nr 11, klatki 5 i 6.
» w czwartek – blok nr 13, klatki 1 i 2.
» w piątek – blok nr 13, klatki 3 i 4.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 13, klatki 5 i 6.

11. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 1. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.