Ogłoszenia – 08/03/2020, II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś – II Niedziela Wielkiego Postu; zwana „Ad Gentes” – jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność – przy wyjściu z kościoła jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Afryce;
» o godz. 16:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;
» modlitwa w intencji kobiet – prosić będziemy Boga, aby w każdym narodzie i w każdej kulturze szanowano godność wszystkich kobiet.

2. We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji;
» o godz. 20:30 w Kaplicy Adoracji początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.

3. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

4. W czwartek – modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.

5. W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30; dla starszych po Mszy św. o godz. 8:00 oraz o godz. 17:30.
» na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny, różaniec w Kaplicy adoracyjnej w intencji Ojczyzny o godz. 20:30;
» dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka – 7 rocznica wyboru.

6. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu;
» o godz. 16:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;

7. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają dorosłych, małżeństwa i młodzież na Katechezy Zwiastowania w każdy poniedziałek i czwartek w salce katechetycznej o godz. 19:00.

8. Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa oraz Niepubliczny Żłobek Nazaret ogłaszają za-pisy na rok szkolny 2020/2021. Szczegółowe informacje w sekretariacie oraz na stronie internetowej przedszkola.

9. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 14 marca br. Zapisy w Świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 18:00.

10. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy Naszej Parafii w poniedziałki i czwartki od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.

11. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców Prusa:
» jutro – blok nr 2, klatki 7 i 8.
» w sobotę – blok nr 4, klatki 1 i 2.

12. Tarnobrzeski Bank Żywności będzie wydawał produkty w poniedziałek i wtorek w godz. od 15:00 do 17:00.

13. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 9. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.