Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia - 15/07/2018


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.07.2018 - XV Niedziela Zwykła

1. Dziś - XV Niedziela Zwykła;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne.

2. Jutro - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
» o godz. 15:00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za Jego kanonizację;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego;
» o godz. 19:30 początek Doby Modlitwy Różańcowej.

3. W środę - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana;
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - modlitwa za kapłanów o świętość ich życia i posługiwania;
» o godz. 19:00 kościele św. Barbary w ramach XXVI Międzynarodowych Koncertów Organowych wystąpi Ewa Sawoszczuk z Bydgoszczy.

5. W piątek - wspomnienie bł. Czesława - za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej.

6. W przyszłą niedzielę - o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców, aby szczęśliwie służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary w czasie poświęcenia, zostaną przekazane na pomoc misjonarzom. Prosimy również o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy.

7. Trwają prace remontowe przy głównych schodach wejściowych do górnego kościoła. Prosimy w tym czasie wchodzić schodami bocznymi. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że został zamontowany monitoring kościoła i kaplicy Adoracyjnej. Z boku w kościele na sztalugach znajdują się projekty witraży do naszego kościoła zaprojektowane przez artystę który projektował witraż nad chórem i w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Trwają jeszcze zapisy do grupy św. Barbary, która skupia nasz tarnobrzeski i baranowski dekanat. W zakrystii prosimy zgłaszać adresy tych parafian, którzy przyjmą pielgrzymów na nocleg z 4 na 5 sierpnia. Przypominamy także o możliwości duchowego pielgrzymowania.

9. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2018/2019. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie.

10. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
» we wtorek - z bloku nr 14 klatki 3 i 4.
» w czwartek - z bloku nr 14 klatki 5 i 6.
» w piątek - Zwierzyniecka 14 klatki 7 i 8.
» w przyszłą niedzielę - z bloków nr 18 i 25.

11. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 6. Prosimy o zatroskanie w poniedziałek i piątek. Bardzo proszę aby wszyscy wymienieni, w miarę możliwości przyjęli to zaproszenie.


Ogłoszenia - 08/07/2018


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08.07.2018 - XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś - XIV Niedziela Zwykła;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne.

2. We wtorek - parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą w intencji ofiar katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku; także o godz. 20:30 modlitwa apelowa w tej intencji;
» modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji.

3. W środę - wspomnienie św. Benedykta, patrona Europy;
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - wspomnienie św. Bruno Bonifacego z Kwerfurtu;
» parafialny dzień modlitwy o jedność;
» o godz. 19:00 w ramach XXVI Międzynarodowych Koncertów Organowych wystąpi Katarzyna Olszewska z Gdańska.

5. W piątek - wspomnienie św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta;
» dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
» o godz. 17:00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Różaniec fatimski;
» o godz. 18:00 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 20:30.

6. W przyszłą niedzielę - o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne.

8. Tegoroczna, XXIV Familiada, która odbyła się 17 czerwca, tradycyjnie została zorganizowana w celu wsparcia kontynuacji budowy Stacjonarnego Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Zebrano łącznie 19.700,00 zł. Dziękuję organizatorom i w ich imieniu, wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.

9. Z boku w kościele na sztalugach znajdują się projekty witraży do naszego kościoła zaprojektowane przez artystę który projektował witraż nad chórem i w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

10. Od poniedziałku (jutro) będą demontowane główne schody wejściowe do górnego kościoła i montowane nowe. Prosimy w tym czasie wchodzić schodami bocznymi. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.

11. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej parafii organizuje dla dzieci kolonię letnią w Zakopanem w dniach od 24 do 30 lipca. Zapisy w świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 18:00. Wyjazd kolonijny ma dofinansowanie Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Serdecznie zapraszamy.

12. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
» dziś - Zwierzyniecka 2 klatki 3 i 4.
» w sobotę - Zwierzyniecka 14 klatki 1 i 2.

13. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 oraz 5. Prosimy o zatroskanie w poniedziałek i piątek. Bardzo proszę aby wszyscy wymienieni, w miarę możliwości przyjęli to zaproszenie.


diec san