Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.12.2017 - III Niedziela Adwentu

1. Trwa Adwent - dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości - Gaudete. Jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana.
» o godz. 6:00 Msza św. z III Niedzieli Adwentu;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne i nowenna do Dzieciątka Jezus;
» poświęcone opłatki na stół wigilijny, są rozprowadzane przez Siostrę zakrystiankę - złożone z tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie;
» od dziś do soboty przy chrzcielnicy jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej Parafii.

2. Jutro - o godz. 16:30 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w okresie świątecznym i najbliższym czasie;
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus.

3. We wtorek - o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus oraz spotkanie Bractwa św. Józefa;
» na Mszy św. wieczornej modlitwa posłańców za powierzone im rodziny i po nowennie rozesłanie świątecznego numeru listu „Otwarte Serca”.

4. W środę - o godz. 18:00 Msza św., połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowenną do Dzieciątka Jezus.

5. W czwartek - Parafialna Spowiedź Adwentowa:
» do południa - od godz. 9:00 do 12:00, o godz. 10:30 część Radosna Różańca;
» po południu - od godz. 14:00 do 17:30, o godz. 15:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus.

6. W piątek - od godz. 15:00 przedświąteczne odwiedziny chorych - Ks. Krzysztof i Ks. Radosław.
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus

7. W sobotę - od godz. 9:00 przedświąteczne odwiedziny chorych - Ks. Michał i Ks. Paweł. W zakrystii prosimy zgłaszać adresy tych chorych, którym trzeba zanieść Jezusa Eucharystycznego.
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.

8. W przyszłą niedzielę - Wigilia Bożego Narodzenia - zachowajmy polską tradycję tego dnia, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz postny charakter wieczerzy wigilijnej, podczas której dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie życzenia i modlitwą wspólną obejmujemy wszystkich drogich naszemu sercu, a szczególnie tych, którzy ten wieczór będą przeżywali w samotności;
» o godz. 6:00 Msza św. z IV Niedzieli Adwentu, modlitwa w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszych rodzin oraz poświęcenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus;
» pozostałe Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30, oraz pasterka o północy;
» o godz. 17:00 jak każdego roku dzwony zaproszą nas do wspólnej modlitwy - wyjdźmy z otwartym sercem, z wyciągniętą dłonią, z darem przebaczenia i pojednania naprzeciw tym, z którymi tworzymy grupę sąsiedzką - wyjdźmy z opłatkiem, modlitwą i kolędą;
» kolędowe czuwanie od godz. 23:00; Pasterka o północy.

9. Wszystkich samotnych, biednych i potrzebujących wsparcia zapraszamy na spotkanie wigilijne w piątek o godz. 12:00 do Domu Matki Teresy przy ul. Zwierzynieckiej 22a.

10. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło, „Miłosierdzie jest jedno”, podkreśla ekumeniczny charakter tego dzieła, które organizowane jest z zaprzyjaźnionymi organizacjami charytatywnymi. Oznacza jedno miłosierdzie, które przejawia się w konkretnym działaniu polegającym na niesieniu bezinteresownej pomocy dzieciom.

11. W niedzielę 7 stycznia 2018 r. dla dzieci i młodzieży odbędzie się tradycyjny już konkurs „Serbinowska Kolęda”, która tym razem będzie połączona z akcją charytatywną na rehabilitację dla Arka. Zgłoszenia do 4 stycznia 2018 roku w zakrystii lub drogą mailową.

12. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Elizy Orzeszkowej:
» dziś - blok nr 2 - klatki 7 i 8;
» we wtorek - blok nr 3;
» w środę - blok nr 4 - klatki 1 i 2;
» w piątek - blok nr 4 - klatki 3 i 4;
» w sobotę - blok nr 4 - klatki 5 i 6.

13. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. M. Dąbrowskiej 7 klatki od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek.


diec san